EESTI KOOLITOIDU LIIT
  • EESTI KOOLITOIDU LIIT
  • PÕHIKIRI
  • LOOMISE LUGU
  • INIMESED
  • TOETAJAD JA KOOSTÖÖPARTNERID
  • ÜRITUSED JA PROJEKTID
  • KOHALIKUD OMAVALITSUSED
  • LASTEAIAD
  • KOOLID
  • TÖÖPAKKUMISED
  • UUELE LIIKMELE
  • DOKUMENDID
  • KONTAKT
  • EESTI KOOLITOIDU LIIT
  • PÕHIKIRI
  • LOOMISE LUGU
  • INIMESED
  • TOETAJAD JA KOOSTÖÖPARTNERID
  • ÜRITUSED JA PROJEKTID
  • KOHALIKUD OMAVALITSUSED
  • LASTEAIAD
  • KOOLID
  • TÖÖPAKKUMISED
  • UUELE LIIKMELE
  • DOKUMENDID
  • KONTAKT
Search by typing & pressing enter

YOUR CART

    MITTETULUNDUSÜHING EESTI KOOLITOIDU LIIT

    I ÜLDSÄTTED
    Mittetulundusühingu nimi Eesti: keeles: „Mittetulundusühing Eesti Koolitoidu Liit“ (edaspidi EKTL) ja Inglise keeles: „Estonian School Nutrition Association“
    EKTL asukoht on Eesti Vabariik ja aadress Koplipere tee 29/1, Rae küla, Rae vald 75310, Harjumaa EKTL on sõltumatu mittetulunduslik eraõiguslik juriidiline isik. EKTL juhindub oma tegevuses Eesti Vabariigi seadusest ja muudest õigusaktidest, asutamislepingu otsustest ning oma põhikirjast. EKTL majandusaasta on 1.jaanuarist 31.detsembrini.
    II EKTL- i TEGEVUSE EESMÄRK JA ÜLESANDED
    Mittetulundusühingu EKTL- i eesmärk on Eesti koolides ja lasteaedades toitlustustegevuse võrdsustamine, toitlustustegevuse edendamine ning  toidukvaliteedi tõstmine, et koolitoit oleks kõikidele Eesti lastele tervislik, toitev ja täisväärtuslik.
    Selle eesmärgi saavutamiseks EKTL: Algatab ja toetab Eesti Koolitoidu seisukohalt tähtsaid piirkondlikke ja üleriigilisi projekte. Kaardistab Eesti kooliköökide olukorda-, tooraine kvaliteeti -ja mõistlikkuse printsiipi Eesti koolitoidule eraldatud riigieelarvelistest vahenditest lähtuvalt, laste toitumise tervislikkusest lähtuvalt ja vastavalt Vabariigi valitsuse tervise- ja tööministri määrusele „Nõuded toitlustamisele lasteasutustes“.Vaatab üle vajadusel koolimenüüd ja teeb ettepanekuid koolitoidu parendamiseks. Kogutud info edastab EKTL -i liikmetele ja teeb ettepanekuid toitlustamise kvaliteedi tõstmiseks. Kogub ja vahendab Eesti Koolitoidu teemalist informatsiooni ühiskonnas. Korraldab ja viib läbi  Eesti Koolitoidu temaatikaga koolitusi, uuringuid, projekte ja nõustamist nii lastele, vanematele, koolipersonalile, köökide töötajatele. Osaleb ja/või korraldab üleriigilisi või teiste riikide kooliköökide vahelisi võistlusi ja vahendab kontakte. Viib kokku Eesti kooliköögid, et koolitoidu temaatika ühiskonnas jõuaks laiemale arutelule. Tõstab kooli -ja lasteaiatoidu kvaliteeti suunates EKTL- i liikmeid parendama laste toitlustusalasid (söögisaale), köökide töökeskkonda, tooraine kättesaadavust, töötajate kvalifikatsiooni. Vahendab kontakte kohaliku tooraine kättesaamiseks, teeb ettepanekuid liikmetele vaadata üle toidu valmistamiseks kasutatava tooraine kvaliteedi ja -hinna taseme. Vajadusel teeb ettepanekuid tooraine hangete koostamisel EKTL-liikmetele. Annab vajadusel ettepanekuid ja soovitusi EKTL- i liikmetele kooli -ja lasteaiaköökide seadmete valikul ja vahendite olemasoluks. Vajadusel leiab ja vahendab toitlustegevuse suunaga kontakte.  
    III EKTL- i TEGEVUSE PÕHIMÕTTED
    EKTL- i tegevuse põhimõtteks ei ole majandustegevuse kaudu tulu saamine, vaid majandustegevuse arendamine sel määral, kui see on vajalik tema põhikirjaliste eesmärkide saavutamiseks ja rahaliste  projektide realiseerimiseks. Töötab välja temale eraldatud vahendite kasutamise põhimõtted, sõlmib vajadusel vastavad lepingud. Korraldab vastavalt põhikirjale vahendite kasutamise.
    EKTL -i põhimõteteks on: Liikmete osaluse vabatahtlikkus. Liikmete ainult põhikirjast tulenevad kohustused EKTL- i ees Liikmete vahel mittejaotatava vara, tulu ja kapitali olemasolu EKTL vastutab oma kohustuste täitmisel kogu oma varaga. EKTL- i liige vastutab oma ühingu kohustuste täitmise eest varalise osaluse piires. EKTL on asutatud määramatuks ajaks. Liidul on õigus sõlmida Eesti Vabariigis ja teiste riikide juriidiliste ja üksikisikutega vajalikke koostöölepinguid põhitegevusega seonduvateks tegevusteks nt. rendi-, kindlustuse-, töövõtu-, hoiu-, käsundus vms. lepinguid.  
    IV LIIKMESKOND
    Asutajaliige. Asutajaliikmed on asutamislepingu sõlminud isikud. Asutajaliikmetel vabaneb kohustus tasuda EKTL- i ees sisseastumis-ja liikmemaksu. Mittetulundusühingu EKTL- i liikmed. EKTL- i liikmeks võivad astuda kõik kohalikud omavalitsused, -sihtasutused jm. füüsilised ja  juriidilised isikud. Mittetulundusühingu EKTL- i liikmemaks. EKTL- i sisseastumis-ja liikmemaksu suuruse määrab üldkoosolek. Korrapäraselt teostatud liikmemaksu maksed annavad liikmete hääleõiguse. Mittetulundusühingu EKTL- i liikmeks vastuvõtmine. EKTL- i liikmeks soovija peab esitama kirjaliku avalduse juhatusele, kes hiljemalt ühe kuu jooksul arvates avalduse saamisest teatab vastuvõtmisest või sellest keeldumisest.
    Mittetulundusühingu EKTL- i liikmete õigused Osaleda EKTL- i poolt korraldatavatel üritustel. Esitada juhatusele ettepanekuid paremaks koolitoidu valdkonna arendamiseks. Esitada arupärimisi EKTL- i tegevust puudutavates küsimustes. Valida ja olla valitud EKTL- i projektidesse. Reklaamida EKTL -i, kui Eesti koolitoidu edendajat ja arendajat. Algatada kooskõlastatult EKTL- i juhatusega liidu eesmärkidega seotud tegevusi Saada vajalikku teavet koolitoiduga seonduvates teemades. Osaleda EKTL- i poolt korraldatavates koolitoidu temaatilistel koolitustel vabade kohtade olemasolul. Kasutada EKTL- i logo oma koolide ja lasteaedade kodulehekülgedel, kooli - ja lasteaiaköökide töötajate tööriietel vastavalt kehtestatud reglemendile. Volitada kirjaliku avalduse alusel liikme esindaja.
    Mittetulundusühingu EKTL- i liikmete kohustused Tunnustada ja täita EKTL -i põhikirja, maksma liikmemaksu ja järgima kehtestatud kodukorda Kohustus osaleda vähemalt kolmel juhatuse liikme poolt korraldatud koolitusel/üritusel vms ülesandel. Mittetulundusühingu EKTL- i liikme väljaastumine ja väljaarvamine. Kõik EKTL- i liikmed võivad liidust välja astuda kirjaliku avalduse alusel, mis tuleb esitada juhatusele. Juhatus teeb otsuse hiljemalt ühe kuu jooksul avalduse saamisest. Juhatus võib EKTL- i liidust välja arvata liikme: Kelle tegevust ta hindab vastu käivaks põhikirjale. Kes kahjustab EKL- i mainet. Kes ei ole mõjuva põhjuseta tasunud 1 aasta liikmemaksu. Juhatus teavitab ühe nädala jooksul kirjalikult välja arvatule sellekohasest otsusest
    V MITTETULUNDUSÜHINGU JUHTIMINE
    Mittetulundusühingu EKTL- i korraline koosolek. EKTL- i kõrgeimaks organiks on liikmete üldkoosolek, mille kutsub kokku juhatus, teatades liikmetele koosoleku toimumisest ja päevakorrast hiljemalt kaks nädalat enne üldkoosoleku toimumise kuupäeva. Koosolek peetakse 1 kord kalendriaasta jooksul, aasta kolmandas kvartalis. Mittetulundusühingu tegevust juhivad ja korraldavad juhatus, EKTL- i liikmed ja /või liikmete kirjalikult volitatud esindajad.
    Üldkoosoleku põhiülesanne. Valib hääletuse teel viieks aastaks juhatuse. Valib hääletusel revisjonikomisjoni või revidendi, kellel on õigus osa võtta juhatuse koosolekutest. Kuulutab juhatuse ja  revisjonikomisjoni (revidendi) aruanded. Kinnitab juhatuse aruande eelmisel tegevusaastal tehtust ja jooksva majandusaasta eelarve. Otsustab põhikirja või eesmärgi muutmise. Otsustab mittetulundusühingu EKTL- i tegevuse lõpetamise. Kinnitab majandusaasta aruande. Mittetulundusühingu EKTL- i erakorraline üldkoosolek kutsutakse kokku, kui juhatus leiab selle vajaliku olevat ja/või kui 1/10  liikmetest palub põhjendatult kirjalikus vormis juhatusel või revisjonikomisjonil seda teha. Erakorraline üldkoosolek tuleb läbi viia ühe kuu jooksul peale selle kohase avalduse esitamist. Koosoleku kokkukutsujal on õigus omal äranägemisel paluda koosolekust osa võtma sõnaõigusega vajalikke asjatundjaid konsultantide või ekspertidena. Üldkoosoleku päevakorralistest teemadest tuleb teavitada koos üldkoosoleku teavitamisega ja kui EKTL -i liikmetest soovib keegi teemasid lisada, tuleb need esitada juhatusele kirjalikult mitte hiljem, kui kuu aega enne koosoleku toimumist. Mittetulundusühingu hääleõigus ja hääletamine. Igal EKTL -i liikmel on üks hääleõigus ja EKTL -i üldkoosolekult võivad osa võtta kõik hääleõigusega liikmed. Liikme esindaja võib koosolekul osaleda ja hääletada, kui esindajale on antud kirjalik volitus. Esindajate volikirjad või ärakirjad esitatakse üldkoosoleku protokollile. Üldkoosolek saab otsuseid vastu võtta, kui kohal on üle poolte hääleõigusega EKTL -i liikmetest. Kõik hääletatud otsused loetakse vastuvõetuks kohal olevate liikmete lihthäälteenamusega. Häälte võrdse jagunemise korral on otsustava kaaluga üldkoosoleku juhataja hääl. Erandiks on juhatuse valimised, mil tuleb läbi viia uus hääletus võrdselt hääli saanud kandidaatide vahel.  
    VI JUHATUS
    Juhatus on üldkoosolekute ajal pädev kõigis küsimustes, mis ei ole antud seaduse või käesoleva põhikirja kohaselt üldkoosoleku pädevusse. EKTL- i juhatuse ülesanne Viib ellu üldkoosoleku otsuseid. Koostab tegevjuhile ametijuhendi. Otsustab sisseastumise-ja liikmemaksu suuruse. Korraldab liikmemaksu kogumise. Vastutab EKTL- i vara ja vahendite heaperemeheliku ning mitte kahjumlike otsuste eest. Võib tööle võtta vajalikke isikuid, kelle tegevus määratakse vastava juhendiga ja kes on aruandekohustuslikud juhatuse ees. Valmistab üldkoosolekule ette lõppenud majandusaasta aruande ja esitab jooksva tegevuse aastaaruande.  Kohustub esitama revidendile üks kuu enne korralise üldkoosoleku toimumist tegevuse aruande ja muud revideerimisega seotud dokumendid. Kohustub arhiveerima kogu EKL- i dokumentatsiooni ja otsused. EKTL- i juhatuse valimine. Juhatus valitakse viieks aastaks, mille liikmete arv on kaks kuni viis liiget. juhatus valib endi hulgast juhatuse esinaise (esimehe). Juhatuse liikmeks esitab EKTL- i liige oma piirkonnast kandidatuuri, kes juhatuse valimise hetkel töötab piirkonna kooli ja/või lasteaia köögis juhataja või peakokana. Kandidatuur tuleb esitada koos kirjaliku iseloomustuse ja kaaskirjaga (CV) üldkoosolekul kokkulepitud  kuupäevaks. Kõikide nõuetele vastavad kandidaadid lähevad hääletusele, kelle seast valitakse juhatus järgnevaks kolmeks aastaks.  Juhatuse saab valida ainult ühinguliikmete  või- esindajate hulgast, kes on maksnud korrapäraselt aastamaksu. Juhatuse koosoleku kutsub kokku juhatuse esinaine (esimees) või vähemalt ⅓  juhatuse liikmeist. Juhatuse koosoleku toimumisest teavitatakse juhatuse liikmetele kirjalikult vähemalt üks nädal enne selle toimumist. juhatuse korralised koosolekud toimuvad vastavalt vajadusele, kuid mitte harvem, kui kord kvartalis. Juhatus on otsustusvõimeline, kui kohal on üle pooltest juhatuse liikmetest ja juhatuse esinaine (esimees). Otsused võetakse vastu juhatuse liikmete häälteenamusega . Häälte võrdse jagunemise korral on otsustavaks juhatuse esinaise (esimehe) hääl. Juhatuse koosoleku kokkukutsujal on õigus omal äranägemisel paluda koosolekust osa võtma sõnaõigusega vajalikke asjatundjaid konsultantide ja ekspertidena ning mittetulundusühingu EKTL- i liikmeid.
    EKTL esinaine (esimees) Esitab korralisel üldkoosolekul aruande juhatuse tegevusest. Juhib EKTL-.i jooksvaid asju ja võtab vastu otsuseid, mis ei kuulu EKTL-.i üldkoosoleku või juhatuse ainupädevusse. Tagab üldkoosoleku ja juhatuse otsuste täitmise. Kinnitab EKTL-.i vajalikke lepinguid, kooskõlastatult juhatusega. Teavitab esimesel võimalusel EKTL-.i liikmeid muutustest juhatuse koosseisust. Teeb ettepanekuid koostööpartneritega läbirääkimisteks. Annab üle uuele juhatusele kogu EKTL-.i puudutava dokumentatsiooni. Määrab kindlaks ka teiste juhatuse liikmete jooksvad ülesanded.  Hoiab ja loob  EKTL- i head mainet,  on oma tegevuses ja hoiakutes eeskujulik koolitoidu temaatika- ja koolitoidu suhtes tervikuna. Esindab Eesti Koolitoidu liitu. Mittetulundusühingu EKTL- i nimel on esindusõigus kõigil juhatuse liikmetel, kui sisekorra reeglites ei ole sätestatud teisiti.  
    VII MITTETULUNDUSÜHINGU EKL- i  PÕHIKIRJA LÕPETAMINE JA TEGEVUSE LÕPETAMINE
    Mittetulundusühingu põhikirja muutmine ja täiendamine. Ettepanek põhikirja muutmiseks või täiendamiseks tuleb esitada kirjalikult juhatusele.  Juhatus vaatab üle ettepanekud ja valmistab need ette järgmiseks mittetulundusühingu koosolekuks. Põhikirja tuleb muuta vaid juhul, kui etteantud üldkoosoleku päevakorras on ette nähtud põhikirja paranduse sisseviimine või täiendamine. Mittetulundusühingu tegevuse lõpetamine. Otsus Mittetulundusühingu EKTL -i tegevuse lõpetamisest võetakse vastu üldkoosolekul vähemalt 2/3 poolthäälte korral. Mittetulundusühingu Eesti Koolitoidu Liidu vara jaotamine. Peale tegevuse lõpetamise otsuse vastuvõtmist moodustab üldkoosolek likvideerimiskomisjoni. Likvideerimiskomisjoni otsusega viiakse läbi EKTL- i varade jaotus vastavalt Mittetulundusühingute seadusandlusele.  
     
    Käesolev Põhikiri on vastu võetud MTÜ Eesti Koolitoidu Liidu
    Juhatuse korralisel koosolekul 05. mai 2021.
     
     

    All

    RSS Feed

Site powered by Weebly. Managed by VIRTUAAL.COM